Skip to content

Virtuves dizains cilvēkiem ar īpašām vajadzībām no Snaidero (VIDEO)


virtuves dizains

Snaidero ir itāļu kompānija, kas ir izstrādājusi oriģinālu virtuves dizainu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Virtuves iekārtas nosaukums ir Skyline-Lab.

Radot virtuvi, īpaši ir padomāts par praktiskumu un eleganci. Viss ir ērts un viegli aizsniedzams.

Šis ir lielisks paraugs no kura ikviens var gūt idejas, kā funkcionāli un ergonomiski iekārtot virtuvi.

 

Ergonomisks virtuves dizains

Virtuves dizains radīts, lai padarītu vieglāku ikdienu cilvēkiem, kuri pavada to ratiņkrēslā. Virtuve it kā aptver lietotāju, ļaujot tam viegli piekļūt visām darba zonām: darba virsmai, plauktiem, izlietnei, cepeškrāsnij un plīts virsmai. Noapaļotā koriāna galda virsma sniedz iespēju ātri pārvietoties pa virtuvi un ērti piekļūt pie tās.

zoom (nospied uz bildes, lai palielinātu)

koriāna galda virsma virtuveifunkcionāls virtuves dizainskoriāna virsma virtuvēvirtuves dizains cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Funkcionāls virtuves dizains

Katra detaļa ir pārdomāta, sākot ar plauktiem un beidzot ar tehniku. Uz galda virsmas ir izvietoti karuseļi-plaukti, kurus ir viegli un praktiski pielietot. Atliek tikai pagriezt un viss ir aizsniedzams. Nekas nemētājas pa galda virsmu, jo visam ir paredzēta sava vieta.

funkcionāls virtuves dizainsvirtuves dizains invalīdam

Atvilktnes un vērtnes ir viegli atveramas un aizveramas ar bremžu mehānismiem. Virtuves iekārtā gudri ir izvietota trauku žāvētava- atvilktnē. Manuprāt, ļoti laba ideja, ko var pielietot ne tikai cilvēki ar īpašām vajadzībām, bet arī mazāka auguma.

ergonomisks virtuves dizains

Funkcionāls ir arī cepeškrāsns dizains. Atvilktne, ko sieviete ir izvilkusi zem cepeškrāsns, ir praktisks palīgs jebkuram cilvēkam. Bieži vien, no plīts ņemot karstu ēdienu, nākas to nest uz tuvāko galda virsmu un ne vienmēr ir ērti paņemt tikko pagatavotu ēdienu uzreiz no plīts. Šajā gadījumā par to ir padomāts. Drošs un vienlaikus parocīgs risinājums.

virtuves dizains

Kā jau minēju raksta ievadā, konkrētais virtuves dizains ir veiksmīgs piemērs tam, kā iekārtot virtuvi ergonomiski un reizē praktiski. Lūk neliels kompānijas prezentācijas video:

Uz tikšanos jaunā rakstā,

Andra

Ikdienā mans darbs ir ar klientiem no Latvijas un ārpus tās, strādājot pie lielākiem un mazākiem interjera projektiem, sākot no mēbeļu risinājumiem līdz pilnam vai daļējam interjera projektam mājai vai dzīvoklim.

Leave a Reply

Current day month ye@r *