Skip to content

Transformējami galdiņi: gudri un mūsdienīgi risinājumi mazām telpām


transformējami galdiņi

Ja dzīvo mazā mājoklī, tad droši vien arī Tu esi saskārusies (-ies) ar dilemmu, ko iegādāties- žurnālgaldu, ēdamgaldu vai, tomēr, labāk rakstāmgaldu?

Tieši tāpēc, šodien parunāsim par transformējamiem galdiem, kuri sevī apvieno divus vai pat visus trīs variantus- žurnālgaldu, ēdamgaldu un rakstāmgaldu.

Citviet pasaulē figurē 2 populāras firmas, kas specializējas modernu un daudzfunkcionālu mēbeļu dizainā- „Ozzio design” un „John Strand”. Ozzio kompānijas galvenais moto ir: „Esi sveicināts jaunā dimensijā, kur viss ir iespējams ”. Un patiesi, skatoties uz to radītajām mēbelēm, liekas pārsteidzoši, kā 43 cm dziļš un 100 cm plats galdiņš pārvēršas par 100 cm dziļu un 293 cm platu galdu.

Žurnālgalds transformējas par ēdamgaldu

Viens no populārāko galdiņu veidiem ir transformējami žurnālgaldi, kas pārvēršas par ēdamgaldiem. Tie pēc dizaina un formas ir dažādi: kantaini, apaļi, ar metāla vai ar koka kājām. Materiāli pieejami plašā klāstā, līdz ar to pieskaņot var gan modernam, gan klasiskam interjera stilam.

zoom (nospied uz bildes, lai palielinātu)

žurnālgaldiņš transformējamstransformējams galdstransformējami galdiņi
 transformējams kafijas galdstransformējams ēdamgaldstransformējams kafijas galds

 

daudzfunkcionāls žurnālgaldstransformējams žurnālgalds

Darbošanās princips šiem galdiņiem ir līdzīgs. Atšķiras tikai izmantotais mehānisms. Žurnālgaldu paceļ uz augšu, piespiežot speciālu pogu vai kloķi. Attiecīgi pēc tam galda virsma tiek pagriezta un atvērta kā grāmata, iegūstot pilnvērtīgu ēdamgaldu 75 cm augstumā, pie kura var ērti apsēsties 6- 8 cilvēki.

zoom (nospied uz bildes, lai palielinātu)

multifunkcionāls žurnālgaldstransformējams galdstransformējams ēdamgaldstransformējami galdiņi

Žurnālgalds transformējas par darba galdu jeb rakstāmgaldu

Šis ir otrs izplatīts transformējama žurnālgalda veids. Lielisks risinājums darba galdam apvienojumā ar kafijas galdiņu. Kā lielu plusu šim dizainam var minēt galdā iebūvētu plauktu, ko var izmantot pierakstu, dokumentu, rakstāmpiederumu un portatīvā datora uzglabāšanai.

Mehānisms darbojas paceļot galda virsmu uz augšu un pavelkot to uz savu pusi. Saliekas galds tieši tādā pašā veidā, vienkārši nolaižot uz leju.

transformējams rakstāmgaldstransformējami galdiņidaudzfunkcionāls žurnālgalds

zoom (nospied uz bildes, lai palielinātu)

transformējams darba galdskafijas galdiņš transformējamstransformējams darba galdstransformējams rakstāmgalds

Transformējams ēdamgalds

Šī stila galdiem piemīt īpaši gudrs dizains. Tie saliktā veidā ir mazi un neuzkrītoši, bet izklātā veidā var sasniegt iespaidīgu dzīru galdu. Tā minimālais izmērs ir 75 cm augsts, 100 cm plats un 43 cm dziļš. Savukārt, maksimālais izmērs ir 75 cm augstumā, 100 cm dziļumā un 293 cm garumā. Ne velti tā nosaukums ir „Golia”.

Kā var redzēt otrajā bildē, galda iekšpusē ir iestrādāts alumīnija mehānisms, kas darbojas pēc teleskopa principa. Ēdamgaldu var izvilkt pa posmiem, dažādos izmēros. Izvilktajam mehānismam pa vidu tiek ievietoti galda virsmas posmi, kas sastāv no vairākiem dēlīšiem un vēlāk savā starpā nostiprināti, veidojot veselu, vienotu virsmu.

transformējams ēdamgaldstransformējams ēdamgaldstransformējams ēdamgalds istabaitransformējami ēdamgaldi

Trīs galdi vienā: rakstāmgalds, ēdamgalds un žurnālgalds

Šī interesantā un daudzfunkcionālā galda autors ir dizainers „David Koch”. Tas ir unikāls, jo, pirmkārt, to var pārvērst pēc vajadzības par rakstāmgaldu, ēdamgaldu vai žurnālgaldu, otrkārt, lai to izdarītu, nav nepieciešami instrumenti. Tam ir iestrādāti speciāli metāla mehānismi ar kuru palīdzību ērti un bez piepūles galdu var savienot un atvienot.

Tam ir praktiska un izturīga galda virsma. Tā ir izgatavota no baltā alkšņa, kas ir izplatīts koks ASV austrumu daļā. No šī paša koka izgatavo beisbola nūjas, jo tas ir viegls un stingrs materiāls.

žurnālgalds transformējamsmehānisms transformējamam galdamēdamgaldsrakstāmgalds

Video

Izmaksas

Jāteic, ka Ozzio un John Strand dizaina galdi nav lēti. To izmaksas vidēji svārstās no 400,00- 1086,00 angļu mārciņām, atkarībā no modeļa un materiālu izvēles. Ja runājam par David Koch radītā galda cenu, tad tā ir salīdzinoši demokrātiska, ņemot vērā, ka par 499,00 dolāriem var iegādāties 3 galdus vienlaicīgi.

P.S.

Gribētos dzirdēt Tavu viedokli vai pieredzi par transformējamiem galdiem. Varbūt Tu jau lieto tādu? Kur iegādājies? Par kādu cenu?

Ja Tev ir informācija vai bildes, kas varētu noderēt mūsu lasītājiem, padalies ar komentāru vai iesūti savu stāstu mums uz e-pastu: idejas@telpudizains.lv un mēs to nopublicēsim tieši šeit! 🙂

Uz tikšanos jaunā rakstā,

Andra

Ikdienā mans darbs ir ar klientiem no Latvijas un ārpus tās, strādājot pie lielākiem un mazākiem interjera projektiem, sākot no mēbeļu risinājumiem līdz pilnam vai daļējam interjera projektam mājai vai dzīvoklim.

3 Comments

 1. Jeļena says:

  Labdien!
  Kur var iegādāties tādu galdu(transformējamo)un kāda ir maksa? Paldies.
  Jauku dienu vēlot, Jeļena.

 2. Marika says:

  Labdien, sakiet kādā cenā jums ir transformejamie galdi

 3. Baiba says:

  Sveiki!

  Ņemot vērā, ka Jūsu lapā ir atrodami attēli – transformējais galds “Golia”, vai ir iespējams, ka caur Jūsu starpniecību var tādu iegādāties, vai tomēr šī informācija ir kā uzskates materiāls? Lūgums sniegt arī par galda cenu un kopējām izmaksām?

Leave a Reply

Current day month ye@r *