Skip to content

Technistone – virsmas materiāls ar akmens labākajām īpašībām


technistone_galda_virsma Kādā no iepriekšējiem rakstiem "Koriāna virsmas – neierobežotas iespējas virtuvē" mēs nedaudz aprakstījām kādu unikālu darba virsmas materiālu, kas ir viens no visatzītākajiem augstvērtīgajiem materiāliem ar plašu tā pielietojumu un teicamām fiziskajām īpašībām. Šoreiz paturpināsim šo tēmu un aplūkosim vēl kādu visnotaļ pasaulē atzītu kompozītmateriālu ar nosaukumu – Technistone.

 

Tā izcelsmes valsts ir Čehijas Republika, kur 1997. gadā  tika ielikti pirmie pamati šī produkta masveida ražošanā. Tā sastāvā ietilpst 93% dabiskās izejvielas – kvarca smiltis, granīts, poliestera sveķi, kuri savienoti ar otrreizējās pārstrādes materiālu – spoguļu šķembām un stikla granulām. Šādā unikālā kombinācijā rodas pavisam jauns, augstas noturības pakāpes materiāls, ko šodien plaši izmanto privātajā, sabiedriskajā un rūpnieciskajā nozarē, piemēram izgatavojot dažādas virsmas virtuvēm, vannas istabām, izmanto palodzēm grīdas noklāšanai, flīzēšanai utt.

Fizikālās īpašības:

Technistone ir ļoti izturīgs materiāls, kas viegli panes karstumu līdz 120 °C un neuzņem švīkas. Salīdzinot ar parasto granītu pie analoga biezuma, tas spēj izturēt līdz pat četrām reizēm lielāku slodzi. Tas ir arī cietāks un izturīgāks par marmoru. Turklāt materiāls galvenokārt sastāv no silikātiem, kuri ir noturīgi pret dažādām skābēm.

Trūkumi:

Salīdzinājumā ar dārgākas kategorijas virsmas materiāliem, piemēram, koriānu, Technistone ir akmenim raksturīga poraina virsma. To nevar just un redzēt ar neapbruņotu aci, tomēr laicīgi nenotīrīti vīna, eļļas vai kafija traipi var atstāt tumšākus pleķus uz tā virsmas. Lai mazinātu šo risku, virsma apstrādes rezultātā tiek piesūcināta ar speciālu līdzekli.

Technistone ir viengabalains materiāls, kurš pēc savas uzbūves nepakļaujas dažādiem izlocījumiem, kā piemēram koriāna galda virsma, kas dizaineriem ļauj brīvu fantāzijas lidojumu.

Krāsu toņi:

Toņu diapazons šim materiālam ir gana plašs, kas ļauj to pieskaņot praktiski jebkuram krāsu salikuma. Lūk populārākie pieejamie toņi:

zoom (nospied uz bildes, lai palielinātu)

technistone colors1 technistone colors2 technistone colors3 technistone colors4

Tekstūra:

Atkarībā no pielietojuma, materiālam tiek piedāvātas sešas dažādas apstrādes virsmas.

veidi

Cena:

Aptuvenā cena ir 170 eiro kvadrātmetrā. Cena var mainīties atkarībā no virsmas malu profila, nepieciešamās formas un virsmas apstrādes.

1234569

Ikdienā mans darbs ir ar klientiem no Latvijas un ārpus tās, strādājot pie lielākiem un mazākiem interjera projektiem, sākot no mēbeļu risinājumiem līdz pilnam vai daļējam interjera projektam mājai vai dzīvoklim.

Leave a Reply

Current day month ye@r *