Skip to content

Klasiskas un mūsdienīgas sienu dekorācijas


sienu dekorācijas

Ja mājas sienas ir krāsotas vai izlīmētas ar vienkrāsainām tapetēm, tad šādā gadījumā, lieliski telpas dizainu papildinās sienu dekorācijas.

Mūsdienās aksesuāru klāsts ir ļoti liels. Dažkārt var apjukt tik plašā piedāvājuma klāstā. Te lieti noder zināšanas un idejas, ko, kā un cik daudz izmantot.

Kā ar mēbelēm, tā arī ar aksesuāriem ir jābūt ļoti uzmanīgiem, lai tie nav izlecoši vai pārāk daudz izmantoti. Tiem jābūt saskanīgiem, harmoniskiem un vienam otru jāpapildina.

Tāpēc šajā rakstā apskatīsim piemērus, kā akcentēt sienas, lai pasvītrotu esošo telpas interjeru.

Sienas plaukti: praktiski un skaisti

Viens no variantiem, kā akcentēt vienmuļu sienu, ir atvērti sienas plaukti. Tie kalpos ne tikai kā dekoratīvs akcents, bet arī kā praktiska mēbele, kur novietot bildes, gleznas, grāmatas, glāzes, sveces un citus aksesuārus.

Tā kā plaukti ir atvērti un mantas ciemiņiem ir kā uz delnas, tad īpaši jāpievērš uzmanība to kārtībai un izskatam. Piemēram, grāmatas var ievākot ar interjeru saskanīgā papīrā. Tu droši šim nolūkam vari izmantot tapešu atgriezumus. Sveces, bildes, glezniņas, jācenšas pēc stila un krāsām saskaņot. Tā tu panāksi harmoniju starp mantām un tās papildus kalpos kā dizaina elementi.

zoom (nospied uz bildes, lai palielinātu)

sienas plaukti sienas plauktisienas plauktisienu plauktisienas plaukti

Spoguļi kā sienu dekorācijas

Sienas spoguļi ir vēl viena laba ideja dekorācijai. Tiem piemīt lieliskas spējas atstarot gaismu, padarot telpu gaišāku un vizuāli plašāku. Ražotāji vairs neaprobežojas ar taisnām spoguļu formām, kuras mums ir ierasts redzēt vannas istabā, koridorā vai guļamistabā pie sienas. Šodien ir pieejami oriģināli spoģuļu veidi, kas iederās kā klasiskajā, tā arī modernajā stilā.

zoom (nospied uz bildes, lai palielinātu)

sienas spoguļisienas spoguļisienas spoguļisienas spoguļisienas spoguļisienas spoguļisienas spoguļisienas spoguļi

Sienas pulksteņi

Līdzīgi, kā spoguļi, tā arī sienas pulksteņi, laikam ejot, ir mainījuši savu izskatu un formu. Tie ir atrodami interesantās variācijās un izpildījumos un ir piemērojami dažādiem interjera stiliem. Liekot lietā izdomu, var piemeklēt oriģinālus risinājumus, kas pievērsīs ciemiņu uzmanību.

sienas pulksteņisienas pulksteņisienas pulksteņisienas pulksteņi

Sienas svečturi

Šie dekori patiks tiem, kas ilgojas pēc siltuma un mājas pavarda. Ne visos dzīvokļos vai mājās ir iespējams ierīkot krāsni vai kamīnu, kā alternatīvu ispēju var izmantot sienas svečturus. Tie mājas atmosfēru padarīs siltāku un mājīgāku, jo īpaši rudens un ziemas mēnešos.

zoom (nospied uz bildes, lai palielinātu)

sienas svečturisienas svečturisienas svečturisienas svečturisienas svečturisienas svečturi

Interesanti sienas dekori

Kā sienas dekori var kalpot viss, kas ir saskanīgs ar esošo telpas dizainu un ir harmonijā ar mājas iemītniekiem. Galvenais ir apzināties, kas ir sirdij tuvs un patīkams. Jo sienu dekorācijas ir interjera papildinājums, tās ir uzmanības centrā. Tāpēc izvēlies tādus akcentus, kas tevi iedvesmo un liek justies labi.

Turpinājumā, vēlos padalīties ar vēl dažām, manuprāt, interesantām idejām, kā akcentēt sienas. Bildēs varēsi redzēt, kā akcentos pielieto gleznas, sienu uzlīmes, apgleznotus šķīvjus, ģipsi un papīra ziedus.

sienu dekorācijassienu dekorācijassienu dekorācijassienas dekori

zoom (nospied uz bildes, lai palielinātu)

sienu dekorācijassienu dekorācijassienas dekorisienu dekorācijassienu dekorācijas

Idejas akcentiem ir daudz, ši ir tikai maza daļiņa no, manuprāt, interesantām un noderīgām sienu dekorācijām. Arī turpmāk es padalīšos ar dažādiem risinājumiem, tāpēc seko līdz bloga informācijai.

Ja atradi sev ko interesantu vai noderīgu, padalies izmantojot “Draugiem Ieteikt” pogu.

Uz tikšanos jaunā rakstā,

Andra

Ikdienā mans darbs ir ar klientiem no Latvijas un ārpus tās, strādājot pie lielākiem un mazākiem interjera projektiem, sākot no mēbeļu risinājumiem līdz pilnam vai daļējam interjera projektam mājai vai dzīvoklim.

One Comment

  1. Ivars says:

    Labdien!Man loti patik jusu svecturi.Vai ir iespeja ari nopirkt kadu no tiem?Veletos melnu ar ciekuriniem un stikla kolbu.Ar cienu Ivars

Leave a Reply

Current day month ye@r *