Virtuves dizains ir Hongkongā dzīvojoša ķīnas izcelsmes arhitekta Clifton Leung darbs. Pasūtījums ir veikts kādam vecpuisim, tāpēc varam manīt stūra virtuves dizainā minimālismu, bet tajā pašā laikā augstu funkcionalitāti.
Lieliski izmantota 7 m2 telpa, tajā izvietojot lielu ledusskapi, iebūvējamu veļasmašīnu, tehniku, sadzīves lietas, kā traukus, atkritumu tvertni, mazgājamos līdzekļus. Šeit ir atrasta vieta pat vīna ledusskapim.
Pirmajā mirklī var šķist, ka Ķīna ir tālu un pie mums Latvijā dzīvokļi ir savādāki, bet arī ķīnieši dzīvo „mazās kastītēs”. Kā varēsi redzēt bildēs, virtuves plānojums ir nedaudz savādāks, ja salīdzina ar mūsu dzīvokļiem, bet neskatoties uz šo faktu, virtuves iekārtu var lieliski integrēt 104. sērijas 1-istabas dzīvoklī, 467. sērijas 3-istabu dzīvoklī, 602. sērijas 2-istabu dzīvoklī, hruščova laika, staļina laika un lietuviešu projekta dzīvokļos.
Virtuves plānojums
Plānojumā var redzēt tipisku 602. sērijas 2-istabas un 467. sērijas 3-istabas dzīvokļu virtuves plānojumu. Bez dažām niansēm, šis plānojums ir līdzīgs gan hruščova laika, staļina laika un lietuviešu projekta dzīvokļiem.
Nedaudz var atšķirties izmēri. Sienas daļa, kurā atrodas nosūcējs, atkarībā no daudzīvokļa projekta, var svārstīties izmēros no 2- 2,45 m. Ja siena ir ap 2 m, tad var atteikties no vīna ledusskapja, savukārt, ja izmērs ir lielāks, kā norādīts, bēda ir mazāka, vienkārši, kādu no skapīšiem padaram lielāku.

Virtuves iekārtas materiāli un krāsas
Stūra virtuves iekārtas korpuss ir izgatavots no lamināta, bet fasādes no masīvkoka tumši brūnā valrieksta krāsā. Izmantota plāna, balta koriāna galda virsma ar pabūvējamu izlietni. Tā kā koriāna visma ir bezporaina, to droši var izmantot baltā krāsā, tā nenokrāsosies un uz tās nepaliks nospiedumi.
Raksturīgs minimālisma stils. Dizainā nav izmantoti rokturi, tas piedodot iekārtai vieglumu. Neskatoties uz to, ka virtuve ir maza, tumšais koks apvienojumā ar izteikti gaišām sienām un baltu, neuzkrītošu darba virsmu, rada vieglu un gaisīgu efektu.





Apgaismojums virtuvē
Lielu lomu mazajā virtuvē spēlē apgaismojums, kas izmantots virs un zem iekārtas skapīšiem. Lampiņas, kas ir pabūvētas zem skapīšiem, izgaismo virsmu un baltās sienas. Tādā veidā iegūstam vizuāli plašāku virtuvi un vairāk gaismas, strādājot pie darba virsmas. Savukārt lampiņas, kas izvietotas virs skapīšiem, izgaismo griestus, optiski radot iespaidu par augstākiem griestiem.




Virtuves skapīšu funkcionalitāte
Pirmajā atvilktnē izmantots koka galda piederumu dalītājs. Pie mums Latvijā izplatīti ir plastmasas galda piederumu ieliktņi baltā vai pelēkā krāsā, bet ideja paliek tā pati. Pēdējā, dziļākā atvilktne lieliski kalpo katliem un pannām. Atvilktnēs viss ir pārredzams un funkcionāls. Ļoti labs risinājums mazai virtuvei.
Pa kreisi, blakus atvilktņu blokam ir paslēpta iebūvējama veļasmašīna. Tehniski nedaudz sarežģītāk, bet var iebūvēt arī standarta stacionārās veļasmašīnas.



Kā minēju šī raksta sākumā, stūra virtuves dizains ir radīts minimālisma stilā. Dizainers ir centies radīt funkcionālu un praktisku virtuvi tajā pašā laikā maksimāli saglabājot brīvu vietu virtuvē.
Tomēr ir situācijas, kad dzīvoklī dzīvo liela ģimene un mazajā virtuvē ir nepieciešamība pēc vairāk skapīšiem. Kā tādā gadījumā izmantot šo projektu? Vienkārši! Tvaika nosūcēja pusi droši var papildināt ar augšējiem skapīšiem un, lai nerastos piebāzta un izteikti mazas virtuves sajūta, izmantojam tādu pašu ideju apgaismojumam, kāds ir pielietots izlietnes pusē- virs un zem skapīšiem.
Ja Tev šis raksts bija interesants un noderīgs, padalies ar citiem, nospiežot „Ieteikt Draugiem”.
Uz tikšanos jaunā rakstā,
interesanti, ko vinji tai skapju stuurii ir izdariijushi, vnk aiztaisiijushi ciet!!!!
Sveiki, Richards!
Pēc bildes ir grūtāk saprast, ko tieši viņi ir izmantojuši. Tomēr, visbiežāk šādos variantos, izmanto stūra skapīti ar kompensatora dēlīti. Šeit var apskatīties, kā idejiski izskatās stūra skapis ar kompensatora dēlīti: http://www.accenta.lv/lv/Virtuves-gridas-modu%C4%BCi-polygloss/2810/
Cik izmaksā šada veida virtuve?
Sveiki!
Kādas ir šādas virtuves vidējās izmaksas lietuviešu projektam?
man interese kur vinji ir ielikushi cepeshkrasni ,vai vinja vispar tur ir ,
shito virtuvi var iebuvet tieshi tadu lietuviesha projekta 2 izstabu dzivokli bez vina skapiti ,bet ar cepeshkrasni un trauku mazgajamo mashinu?
Labdien! Tas viss derētu, bez vīna skapja, taču ar cepeškrāsni un veļas mašīnu. Arī ledusskapis obligāts…. Cik maksā?
Labdien, Maruta!
Šī konkrētā virtuve šeit ir kā iedvesmas un idejas avots. Šāds virtuves plānojumus, ar dažiem izņēmumiem, ir atrodams daudzos dzīvokļos Latvijā, līdz ar to, šo ideju var realizēt vairākos projektos, pielāgojot katra cilvēka individuālajām vēlmēm un prasībām. Piemēram, šī virtuve ir dizainēta vecpuisim, tāpēc nav liels brīnums, ka šeit nav paredzēta vieta cepeškrāsnij, toties atvēlēta vieta vīna ledusskapim. Katram savas prioritātes. 🙂
Tomēr, šo pašu ideju var saglabāt nomainot vīna ledusskapi pret atvilktnēm, bet esošo atvilktņu vietā izvietot cepeškrāsni vai saglabāt vīna ledusskapi un veļasmašīnu izvietot vannas istabā. Katra situācija būs individuāla.
Runājot par cenas aprēķinu, to veic mēbeļu ražotājs, izejot no kopējā virtuves dizaina koncepta, materiālu un furnitūras izvēles. Es neesmu mēbeļu ražotājs, mana darba specifika jeb viens no pakalpojumiem, kuru sniedzu, ir individuāla virtuves iekārtas dizaina izstrāde ar 3D vizualizāciju un tehnisko specifikāciju mēbeļu ražotājam. Klients ar šo 3D vizualizāciju var doties pie jebkura mēbeļu ražotāja, kurš pēc izstrādātā dizaina koncepta, satāmēs virtuves izmaksas un attiecīgi arī izgatavos virtuves iekārtu, ja cena apmierinās.
Šeit var izlasīt vairāk par virtuves dizaina pakalpojumu un ko tas sevī ietver: http://www.telpudizains.lv/interjera-dizaina-pakalpojumi/virtuves-dizaina-izstrade/