Skip to content

5 padomi un 28 idejas, kā izveidot oriģinālu grāmatu izkārtojumu


kā izveidot oriģinālu grāmatu izkārtojumuLai arī 21. gadsimtā strauju popularitāti ir ieguvušas elektroniskās grāmatas, mums vēl aizvien mājās ir savs grāmatu krājums cietajos vākos. Daļai no mums tās ir jaukas atmiņas no kurām nevēlamies šķirties, daļai labāko grāmatu izlase. Lai nu kā, kopā tās visas aizņem zināmu daļu no telpas, vienlaikus ir nozīmīgs akcents interjera dizainā. Šo pašu iemeslu dēļ rodas jautājums, kā tās sakārtot tā, lai izskatītos stilīgi un gaumīgi. Šajā rakstā padalīsimies ar dažiem noderīgiem padomiem un iedvesmojošām idejām, kā izveidot oriģinālu grāmatu izkārtojumu mūsu mājās.

1. Sarindo grāmatas pēc krāsām: Šis izkārtojums ir gana efektīvs jo īpaši, ja runa ir par lielu grāmatu kolekciju. Lai gan praksē īstenot to būs vieglāk ar salīdzinoši nelielu grāmatu skaitu.

sarindotas grāmatas pēc krāsām

2. Izveido kompozīciju no grāmatām ar krāsainām lapaspusēm: Kurš gan ir teicis, ka grāmatas jāsarindo vertikāli ar muguriņām no priekšpuses? Mūsdienās arvien vairāk grāmatas tiek iespiestas ar krāsainām lapaspusēm. Izmanto to! Izveido savu unikālo krāsu kombināciju, liekot grāmatas horizontāli. Īpaši efektīvi tās izskatīties uz neitrāla sienas fona un būs kā izteiksmīgs akcents interjerā, ko var papildināt ar kādu aksesuāru, novietojot virs vai blakus grāmatām.

grāmatas ar krāsainām lapaspusēm

3. Ievāko grāmatas: Visi atceramies skolas laikus 🙂 Šī visiem tik labi zināmā, bet visnotaļ efektīvā metode ļauj ne tikai paildzināt grāmatas mūžu, bet arī efektīvi uzlabot tās vizuālo izskatu. Ja grāmatu daudzums ir neliels, var pat izdomāt tām visām vienojošu dizainu, tekstūru, krāsu un fontu.

ievākotas grāmatas papira vākos

4. Sakārto grāmatas atbilstoši izmēram un īpašībām: Ļoti iespējams, ka tavā mājas bibliotēkā ir grāmatas ar atšķirīgiem izmēriem, iespējams daļa no tām ir saglabājušās no senākiem laikiem, daļa ir nesen iegādātas. Varbūt starp tām ir atrodama kāda grāmata ar krāsainiem vākiem, bet nodilšu muguriņu? Šādā gadījumā lieliski noderēs tehnika, sakārtojot grāmatas atbilstoši to labākajām īpašībām, izmantojot grāmatas vāku vai muguriņu kā galveno akcentu. Mazāka formāta grāmatas saliec atbilstoši to izmēriem – horizontāli vai vertikāli, savukārt liela izmēra grāmatas novieto vertikāli pēc skatloga principa.

dažāda izmēra grāmatu izkārtojums

5. Kombinē grāmatas ar dažādiem priekšmetiem: Izmanto grāmatas, lai piešķirtu nozīmi lietām kas ir mīļas vai spēj izstāstīt veselu stāstu. Vecāka gada grāmatas lieliski iederēsies kopā ar foto albūmu vai kādu senu ģimenes bildi. Savukārt, pie jaunākām grāmatām blakus var novietot fotogrāfiju no ceļojumiem vai kādu pavisam nesen uzņemtu un ierāmētu foto. Galvenais nosacījums – tam visam jāizskatās dabiski un harmoniski. Un atceries – tā nav izstāde.

grāmatas ar dažādiem priekšmetiem

28 idejas, kā izveidot oriģinālu grāmatu izkārtojumu

zoom (nospied uz bildes, lai palielinātu)

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=”thumbnails” theme_id=”1″ gallery_id=”1″ sort_by=”order” order_by=”asc” image_column_number=”5″ images_per_page=”30″ image_title=”none” image_enable_page=”1″ thumb_width=”260″ thumb_height=”175″ popup_fullscreen=”1″ popup_autoplay=”1″ popup_width=”800″ popup_height=”500″ popup_effect=”fade” popup_interval=”5″ popup_enable_filmstrip=”1″ popup_filmstrip_height=”50″ popup_enable_ctrl_btn=”1″ popup_enable_fullscreen=”1″ popup_enable_comment=”1″ popup_enable_facebook=”1″ popup_enable_twitter=”1″ popup_enable_google=”1″ watermark_type=”none” watermark_link=”http://web-dorado.com”]

Ikdienā mans darbs ir ar klientiem no Latvijas un ārpus tās, strādājot pie lielākiem un mazākiem interjera projektiem, sākot no mēbeļu risinājumiem līdz pilnam vai daļējam interjera projektam mājai vai dzīvoklim.

Leave a Reply

Current day month ye@r *