Skip to content

Kā izmantot tapešu atgriezumus


tapešu atgriezumiAr šo jautājumu, manuprāt, ir saskāries ikviens cilvēks, kurš kādreiz ir līmējis tapetes vai palīdzējis to darīt. Ko iesākt ar tapetes pārpalikumiem? Ne pie sienas vairs pielīmēt, ne īsti ārā izmest? Kur likt??

Tāpēc šodien es jums atklāšu mazu noslēpumu- kā izmantot tapešu atgriezumus.

 

 

 

Viens no veidiem- gleznu veidošana.

Lai izveidotu gleznu, nepieciešams kartons. Tapeti pielīmējam uz cieta kartona un pēc tam ierāmējam. Greznākam izskatam, bildi var iestiklot, var atstāt tikai rāmītī, vai arī noformēt bez.

zoom (nospied uz bildes, lai palielinātu)

tapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumi

Izmantojot dažādas krāsas, faktūras un rakstu tapetes, svarīgi ievērot, to, lai tās harmoniski papildina viena otru, kā arī sienas tonis būtu saskanīgs ar izveidotajām gleznām.

tapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumi

Ar tapešu atgriezumu palīdzību var atjaunot mēbeles.

Lai to panāktu, vispirms, jānotīra mēbeles virsma, lai tā būtu līdzena, bez grubuļiem vai vecas krāsas pēdām. Pēc tam špaktelējam.

Tajā vietā, kur plānots līmēt tapetes, nokrāsojam gaišā tonī, jo tumšā krāsa spiedīsies cauri tapetei. Pārējo mēbeles daļu var krāsot tādā krāsā, kā sirds kāro.
 
Noslēgumā, lai mēbele ilgāk kalpotu, visu tās virsmu nolakojam, arī vietas, kur līmētas tapetes.

 
zoom (nospied uz bildes, lai palielinātu)

tapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumi

Ar tapetēm lieliski izskatās aplīmēta ne tikai fasāde, bet arī mēbeļu iekšpuse. Piemēram, vitrīnas, atvilktnes un plauktu iekšpuses. Šāds dekorējums iederēsies kā vasarnīcā, tā arī mūsdienīgā dzīvoklī vai mājā.

tapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumi

Pārpalikumus var izmantot aplīmējot sienas atkārtoti. Citiem vārdiem sakot, tās var aplīmēt no vairāku tapešu gabaliņiem. Šajā gadījumā svarīgs priekšnoteikums, lai tie pēc krāsām būtu saskanīgi. Vai izmantot, lai dekorētu bērnistabu. Šeit noderēs šablons, pēc kura, var izgriezt visdažādākās dzīvnieku vai ziedu formas.

tapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumi

Interjeru atdzīvinās ar tapeti aplīmēti sadzīviski priekšmeti, kā: lampas abažūrs, trauciņi priekš raktāmajiem, grāmatas, ziņojuma dēļi, pat dāvanas izskatīsies innovatīvi un oriģināli.

tapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumitapešu atgriezumi`tapešu atgriezumitapešu atgriezumi

Vai Tevi iedvesmoja kāda no šīm idejām? Kā tu esi pielietojusi (-is) tapešu atgriezumus? Varbūt zini, kādu oriģinālu ideju, kas šeit nav parādīta? Padalies, sniedzot savu komentāru zemāk zem raksta.

Andra

Ikdienā mans darbs ir ar klientiem no Latvijas un ārpus tās, strādājot pie lielākiem un mazākiem interjera projektiem, sākot no mēbeļu risinājumiem līdz pilnam vai daļējam interjera projektam mājai vai dzīvoklim.

2 Comments

  1. Anna says:

    Ļoti jauka ideja ! Kaut kas no dekupāžas tehnikas, vai ne ? Tikai salvešu vietā te ir tapešu atgriezumi, ļoti labi !

  2. Vija says:

    Ideja aplīmēt durvis ar tapetēm noderēs pašdarbnieku teātrim aizslietņu noformēšanai. Paldies!

Leave a Reply

Current day month ye@r *