Skip to content

No skapja izvelkamās gultas: lielisks risinājums mazām telpām


izvelkamās gultas

Kopīgi atcerēsimies bērnību. Ja tu, tāpat kā es, gāji bērnudārzā, tad noteikti atceries divstāvīgās gultas, kas tika veiksmīgi slēptas sienā un pēc vajadzības nolaistas lejā. Saliktā veidā tās deva telpu, kur spēlēties, savukārt diendusas laikā- vietu, kur bērniem gulēt.

Mūsdienās, šai idejai ir izstrādāti vairāki dizaina risinājumi, lai gultu viegli varētu izmantot gan mājās, gan birojā. Tādā veidā iegūstot atbildi uz visbiežāk uzdoto jautājumu- ko darīt, lai vietas būtu vairāk?

 

Izvelkamās gultas vēsture

Pasaulē izvelkamās gultas, visbiežāk, atpazīst pēc nosaukuma “Murphy bed”. Gultas dzimtene ir Amerika un tās izgudrotājs ir Viliams Mērfijs (William Lawrence Murphy [1876- 1959]), kura uzvārdā ir nosauktas no skapja izvelkamās gultas. Tā kā Viljams bija vecpuisis un dzīvoja vienistabas dzīvoklī, viņš sev uzdeva un risināja to pašu jautājumu, ko risinām mēs, dzīvojot mazos dzīvokļos- kur ņemt vairāk brīvas vietas? Viņa atbilde bija- skapī iebūvēta gulta.

zoom (nospied uz bildes, lai palielinatu)

no skapja izvelkamās gultas

no sienas nolaižamās gultas

izvelkamās gultas

Transformējamās gultas mehānisms

Saliktā veidā gulta ir novietota vertikāli pret sienu vai iebūvēta skapī. Kad gulta ir nepieciešama atpūtai, to vienkārši aiz roktura novelk uz leju. Gultas vienā galā ir piestiprinātas eņģes, kuras darbojas ceļot to augšā un nolaižot uz leju. Mehānisms ir izgatavots rūpīgi un pārdomāti. To elementāri var salikt un izklāt pat bērns. Lai to ērti varētu cilāt, matracis pie gultas rāmja ir piestiprināts ar elastīgām siksnām.

zoom (nospied uz bildes, lai palielinatu)

izvelkamās gultas guļamistabai

izvelkamās gultas

iebūvētas gultas

iebūvētas gultas

skapī iebūvētas gultas

iebūvētas gultastransformējamas gultas

Iebūvētas gultas dizains un cenas

No skapja izvelkamās gultas izmanto mazās telpās, vienistabas dzīvokļos, ciemiņu istabās un darbistabās. Pielietojums ir plašs un tik pat plašs ir piedāvājums dizainam un izpildījumam.

Gultas tiek pasūtītas pēc individuāla dizaina. Materiālus, krāsas, gultas rāmi un matraci klients izvēlas pats, ņemot vērā savas vajadzības un atvēlēto budžetu. Vidēji ārzemēs gultas cenas svārstās no 1400- 3000 dolāru. Viss atkarīgs no komplektācijas. Protams, pastāv iespēja gultu izgatavot pašam, nopērkot atsevišķi materiālus. Tāds variants izmaksā lētāk, aptuveni 800 dolāru.

zoom (nospied uz bildes, lai palielinatu)

iebūvētas gultasgultas

no skapja izvelkamās gultas

transformējamas gultas

transformējamas gultas ar galdu

Ja tev, draugiem vai paziņām ir personīga pieredze ar iebūvētām gultām, lūdzu, padalies ar informāciju, atstājot komentāru zemāk zem raksta.

Varbūt zini, kur Latvijā var iegādāties no skapja izvelkamās gultas? Kādas ir izmaksas, komplektācija un dizaina risinājumi? Šī informācija noteikti noderēs mūsu lasītājiem.

Uz tikšanos jaunā rakstā,

Andra

Ikdienā mans darbs ir ar klientiem no Latvijas un ārpus tās, strādājot pie lielākiem un mazākiem interjera projektiem, sākot no mēbeļu risinājumiem līdz pilnam vai daļējam interjera projektam mājai vai dzīvoklim.

2 Comments

 1. Tatjana says:

  Labdien!

  Vēlos labiekārtot 1-istabas dzīvokli ( istāba 14m2 ).Patīk ideja dīvāns + gūlta+skapis. Kā dīvāns ar zilajiem spilveniem Jūsu attēlā. Vēlamais matrača izmērs 140×200. Atsūtiet lūdzu gabarītus. Kurš ir mehānismu ražotājs ? Kāda ir provizoriskā cena?

 2. Kristīne says:

  Labdien!
  Interesē izcenojums izvelkamai gultai no skapja. platums max 140 cm, idejiski variants, kur paliek dīvāns, kad gulta ir saklāta.
  Ko varēsiet piedāvāt? Plānojam remontu puika istabā, laicīgi vēlamies zināt izmaksas tā iekārtošanai.

  Paldies

Leave a Reply

Current day month ye@r *