Skip to content

Meklējot harmoniju- interjers japāņu stilā


interjers japāņu stilā

Uz doto brīdi Japāņu stils ir viens no izplatītakajiem dekoratīvajiem stiliem. To raksturo vienkāršība un minimālisms, kur nekas nav pārslogots, bet mierīgs un labi organizēts.

Galvenā ideja, ko pauž šis stils, ir spēja redzēt skaistumu vienkāršās lietās. Tāpēc japāņi pieturas pie principa- daudz brīvas vietas un pašas nepieciešamākās mēbeles.

 

 

Interjers japāņu stilā- galvenās iezīmes

Mājokļa galvenā daļa ir vienota un plaša. Tā sevī ietver atvērtu virtuvi, viesistabas zonu, ēdamistabu un darbistabu. Šīs telpas savā starpā tiek nodalītas ar bīdāmām starpsienām un bīdāmām durvīm, kuru pildījums visbiežāk ir papīra vai matēta stikla. Tā kā japāņiem dzīvojamās telpas nav izteikti lielas, viss, ieskaitot sienas un mēbeles, ir transformējams un viegli pārbīdāms.

zoom (nospied uz bildes, lai palielinātu)

interjers japāņu stilājapāņu interjersinterjers japāņu stilājapāņu interjersjapāņu stila interjersjapāņu stila interjers

Papildus dabīgajam apgaismojumam, izmanto mākslīgos gaismas avotus, kā piemēram, Akari lampas, kas izgatavotas no rīspapīra, sniedz izkliedētu un maigu apgaismojumu. Tās piedod istabai noslēpumainību un veicina emocionālo līdzsvaru.

stils japāņu interjerāstils japāņu interjerāstils japāņu interjerā

Japāņu interjers ir cieši sasitīts ar dabu, tāpēc apdares materiālos un mēbelēs izmanto dabiskus materiālus un krāsu toņus. Galvenās interjara krāsas: piena balta, krējuma bēša, balta kontrastā ar melnu vai wenge ar gaišu smilškrāsu.

Mēbeles ir lakotas vai krāsotas, pēc struktūras gludas, bez reljefiem. Izmēros miniatūriskas un zemas. Sadzīviski priekšmeti tiek glabāti iebūvētos nišas skapjos. Viss pakārtots tā, lai radītu kārtības un dabiskuma sajūtu. Japāņu interjeram raksturīgais tukšums pasvītro brīvību un domāts tam, lai novirzītu domas no ikdienišķām problēmām.

zoom (nospied uz bildes, lai palielinātu)

japāņu stila interjersjapāņu stila interjersjapāņu stila interjersjapāņu stila interjersjapāņu stila interjersjapāņu stila interjers

Visizplatītākie dekoratīvie apdares materiāli interjerā ir kļava, bambuss, ciedrs, klūgu augs, rīspapīrs, rafija, salmi, sizala, džutas un akmens. Dekori interjerā: ziedu pušķi, skulptūras, neglazēts māls, lelles kimono, lādītes, keramikas trauki, servīzes tējas cermonijai un irbulīši. Sienas bieži vien rotā japāņu grafiķu darbi.

Interjers japāņu stilā ir harmonisks un vienlaicīgi praktisks. Aplūkojot japāņu stilā iekārtotu mājokli, var secināt, ka šī ir gudra tauta, kas domā par divām svarīgām lietām vienlaicīgi- par dekoratīvu skaistumu un par ērti izmantojamu telpas iekārtojumu.

Uz tikšanos jaunā rakstā,

Andra

Ikdienā mans darbs ir ar klientiem no Latvijas un ārpus tās, strādājot pie lielākiem un mazākiem interjera projektiem, sākot no mēbeļu risinājumiem līdz pilnam vai daļējam interjera projektam mājai vai dzīvoklim.

Leave a Reply

Current day month ye@r *