Skip to content

Kā interjera krāsas ietekmē cilvēka emocionālo stāvokli


interjera krāsas

Krāsas mums ir visapkārt. Ļoti skaistus un neatkārtojamus krāsu salikumus tu vari vērot dabā. Pavasarī un vasarā krāsu ir visvairāk, tās ir piesātinātas un košas, savukārt, rudenī un ziemā toņi ir pieklusināti, mierīgi un noslēgti.

Gluži kā daba, laikam mainoties, ietekmē mūsu emocionālo stāvokli, tā arī interjera krāsas mūs katru uzrunā, radot pozitīvas vai negatīvas emocijas.

Tāpēc šajā rakstā parunāsim par pamatkrāsu ietekmi uz cilvēka emocionālo stāvokli un par to, kādus toņus labāk izmantot virtuvei, guļamistabai un viesistabai, lai radītu emocionāli harmonisku vidi.

Baltā krāsa interjerā

Simbolizē mieru, garīgumu. Emocionāli piepilda ar gaišām un pozitīvām domām. Sniedz vieglumu un tīrības sajūtu, var tikt izmantota pilnīgi visās telpās.

Ļoti labs pamattonis jebkuram interjeram. Viegli saskaņot ar citām krāsām. Tā kā baltā krāsa ir neitrāla, lieliski sader gan ar siltiem, gan vēsiem toņiem. Bieži šo krāsu varam sastapt skandināvu interjeros, kur viss telpas dizains ir baltā krāsā, izņemot dažus akcentus. Baltas tapetes vai baltas krāsotas sienas kalpos kā lielisks risinājums šaurām telpām, jo vizuāli tās paplašinās.

zoom (nospied uz bildes, lai palielinātu)

baltā krāsakrāsas interjerābaltā krāsabaltā krāsa

Melnā krāsa interjerā

Melnā krāsa simbolizē saturīgumu, bagātību, asociējas ar šarmu un eleganci. Ļoti labi sader ar citām krāsām, izceļot un pasvītrojot tās. Droši var izmantot visās dzīvojamās telpās. Tīrā veidā šo krāsu izmanto ļoti reti, jo rada nomācošu un drūmu efektu.

krāsas interjerāmelnā krāsa interjerāmelnā krāsa interjerāmelna krāsa

Dzeltenā krāsa interjerā

Dzeltenā krāsa ir saules krāsa, kas simbolizē spēku, enerģiju un dzīvīgumu. Pastiprina fizisko izturību un attīsta domāšanu. Tās pārpilnība var izraisīt nogurumu, lieku uztraukumu vai reiboni.

Dzeltenā krāsa ļoti labi atdzīvina interjeru, radot siltu un pozitīvu noskaņu. Dzeltenas krāsas akcenti un aksesuāri eleganti pasvītro interjeru. Ļoti gaumīgu saderību var iegūt liekot pa pāriem dzelteno krāsu ar baltu, melnu, sarkanu, oranžu, zili un violetu. Var izmantot visās telpās, bet ar mēru. Jāņem vērā, ka dzeltenā krāsa vairo apetīti.

dzeltenā krāsa interjerādzeltenā krāsa interjera krāsasdzeltenā krāsa interjerā

Oranžā krāsa interjerā

Oranža krāsa simbolizē siltumu, enerģiju un sniedz pozitīvismu. Tā ir ļoti optimistiska krāsa. Palīdz risināt problēmas, neļauj sēdēt uz vietas.

Šo krāsu bieži izmanto ēdināšanas iestādēs, jo tā pastiprina ēstgribu. Cilvēkiem pēc ieilgušas slimības, iesaka ar oranžu toni krāsot sienas vai akcentēt telpas.

zoom (nospied uz bildes, lai palielinātu)

oranžā krāsa interjerāoranžā krāsaoranžā krāsa interjerāinterjera krāsas

Sarkanā krāsa interjerā

Sarkanā krāsa simbolizē dinamiku, enerģiju, izturību, spēku. Ļoti labi iederas aktīvās telpās, kur notiek intensīva darbība. Tomēr jāatceras, ka pārmērīga šīs krāsas izmantošana var radīt trauksmes sajūtu un pastiprināt stresu.

Sarkano krāsu uztver divējādi- vai nu tā patīk vai nepatīk. Tā kā šī krāsa ir enerģiska, tā labi iederas birojā, viesistabā, virtuvē. Guļamistabā un bērnistabā šo krāsu labāk izmantot aksesuāros nevis kā pamattoni. Vislabāk šī krāsa sader ar neitrāliem toņiem- melns, balts, pelēks.

sarkanā krāsa interjerāinterjera krāsassarkanā krāsaSarkanā krāsa interjerā

Zaļā un zilā krāsa interjerā

Zaļa krāsa simbolizē dzīvību, tā ir veselības krāsa. Sniedz harmoniju, līdzsvaru un mieru. Zila krāsa ir debess krāsa- sniedz domas skaidrību, mieru, atklātību un sadarbību. Zilo krāsu bieži izmanto biznesa vidē.

Šīs interjera krāsas ir vienas no popularākājām. Tās tiek izmantotas gan kā pamattonis sienām, gan aksesuāros un mēbelēs. Tās izraisa pozitīvas emocijas un piemērojamas visām telpām.

zilā krāsa interjerāinterjera krāsaszilā krāsa interjerāzila krāsa interjerā

Kādām krāsām interjerā tu dod priekšroku?  Padalies ar savu pieredzi, atstājot zelta komentāru zemāk zem raksta.

Uz tikšanos jaunā rakstā,

Andra

Ikdienā mans darbs ir ar klientiem no Latvijas un ārpus tās, strādājot pie lielākiem un mazākiem interjera projektiem, sākot no mēbeļu risinājumiem līdz pilnam vai daļējam interjera projektam mājai vai dzīvoklim.

2 Comments

  1. Indra says:

    Labi noder Jūsu mājaslapa,jo esam nopirkuši dzīvokli.Skatoties dažādus variantus ,cenšos saprast,kas man labāk patīk.Man patīk zaļie toņi,tie vairāk no dabas.

  2. maija says:

    labdien.sakiet ludzu…..man virtuve-melnas mebeles,tapetes baltas ar melnam,japanu stila pukem,un flizu vieta stikls,darba virsma tumsi peleka,grubulaina ka akmens.preteja puse siena,sarkana krasa.aizkari balti.un nevaru saprast kadu toni vajag tumsajiem aizkariem,galdautam,kreslu ceholiem.durvis ir no tumsa kirskoka.paldies.ja varat atbildiet.

Leave a Reply

Current day month ye@r *