Skip to content

Nezūdoša vērtība: interjera dizains zelta krāsās


interjera dizains zelta krāsās

Zelts ir mūžīgs, interjerā tas nekad neiziet no modes. Šis ir unikāls metāls ar neatkārtojamu krāsu un spīdumu, kas tiek asociēts ar cēlumu un luksu. Zelts simbolizē spēku, veselību, bagātību un greznību. Kā dārgmetāls, tas atspoguļo izcilību un slavu, bet pārlieku daudz zelta tiek asociēts ar maldināšanu, mazvērtību un alkatību.

Varbūt, kādam liksies pārāk ambiciozi izmantot šo dārgmetālu interjerā, bet ar pareizu pieeju un mēra sajūtu, var sasniegt pārsteidzošus rezultātus. Nekas nespēj telpu padarīt vēl dzīvīgāku un dārgāku kā zelta aksesuāri un krāsas.

Nedaudz zelta akcentu interjerā runā par saimnieka raksturu un vērtībām. Tam piemīt eksotiska kvalitāte. Lieliski saskan pārī ar baltu un melnu krāsu. Kopā ar baltu krāsu simbolizē sievišķību un maigumu savukārt pārī ar melnu- vīrišķību un dramatiskumu. Tik pat bagāts un elegants salikums veidosies pārī ar bordo, tumši sarkanu, zilu un zaļu krāsu.

Apzeltītas mēbeles

Viens no izplatītākajiem mēbeļu apzeltīšanas veidiem ir koka virsmas apstrāde. Krāsu variācijas zeltam ir vairākas. Populārākās ir spīdīga metāla vai tumši klusināta (šī krāsa tautā saukta par “veco zeltu”, kas var izpausties spīdīgā un matētā veidā). Mūsdienās, smalkas švīciņas, vienalga uz antīkas vai modernas mēbeles, skaitās moderns stils jeb “nobružāta elegance”. Apzeltījumus mūsu laikos bieži vien aizstāj ar misiņu.

zoom (nospied uz bildes, lai palielinātu)

interjera dizains zeltītos toņosapzeltītas mēbeles istabāapzeltītas mēbeles guļamistabāapzeltītas mēbeles interjerāinterjera dizains zeltītos toņosapzeltītas mēbeles viesistabā

Spoguļi un bildes apzeltītā rāmī

Ja tev interjers jau ir iekārtots, bet prasās pēc kāda neliela akcenta, vari izkārt pie sienas bildes, fotogrāfijas, spoguļus vai gleznas apzeltītā rāmī vai arī tukšus rāmjus jauktā secībā. Vislabāk zelta rāmī akcentēsies melnbaltas bildes vai grafikas.

interjera dizains zelta toņosapzeltītas mēbeles interjerāapzeltīti bilžu rāmji interjerā

Zeltainas lustras

Pāris gadus atpakaļ luksus interjers vienmēr tika pārstāvēts ar lielām apzeltītām lustrām. Tagad tās ir mazliet pieklusinātas, bet tomēr savu vērtību nav zaudējušas. Aktuāli ir minimālisma stilā ieturēti kupoli, kuri ir pilnībā apzeltīti vai tikai no iekšpuses. Abos variantos efekts ir iespaidīgs.

zeltītas lustras interjerāapzeltītas lustras interjerāzeltītas lustras interjerā

Zelts virtuvē

Agrākos laikos virtuve kalpoja tikai sadzīviskos nolūkos, mūsdienās, tā ir kļuvusi par galveno mājas daļu, kurai ir nepieciešams attiecīgs interjers- moderns un funkcionāls. Šobrīd modē lakonisks stils, kam raksturīgas gludas fasādes ar nemanāmiem rokturiem.

Zeltu virtuvē var izmantot rokturiem, lustrām, fasādes durtiņām, kājiņām un citiem virtuves piederumiem. Populārākie krāsu salikumi: balts, tumši brūns un melnīgsnējs ar zelta akcentiem.

zelts virtuvēzelts virtuvē

Zelts vannas istabas dizainā

Zelts vannas istabai ļoti piestāv. Dārgu un elegantu interjera dizainu var panākt, piemēram, izmantojot lielu spoguli apzeltītā rāmī vai izlietnes zonā zeltītas sienas flīzes. Ja vannas istaba ir maza, tad vēlams izvēlēties baltas flīzes ar zelta akcentiem, turpretī, ja telpa ir lielāka, tad var izvēlēties tumšākus toņus, kā pelēku, melnu, brūnu apvienojumā ar zeltu.

zoom (nospied uz bildes, lai palielinātu)

zelts vannas istabāvannas istaba zeltītos toņoszeltītas sienas flīzesvannas istaba zeltainos toņosvannas istaba

Zelts viesistabā

Zelta krāsa ir ideāls papildinājums viesistabas interjeram. Tā kā dzeltenā krāsa ir emocionālā ziņā tuva zelta krāsai, tā lieliski iederēsies viesistabā, jo asociējas ar sauli un prieku, līdz ar to telpā viegli vedīsies sarunas un radoši procesi. Interjerā zelta toņi piedod siltumu un tajā pašā laikā kontrastu, īpaši izceļ un pasvītrojot melno un balto toni.

zelts viesistabāviesistabainterjera dizains zelta krāsāsviesistaba zeltainos toņosinterjera dizains zelta krāsās

Guļamistaba zeltainos toņos

Guļamistaba zelta toņos izskatās pasakaini, gluži kā ar saules stariem pielijusi-silta un gaiša. Vispiemērotākais materiāls guļamistabai ir tekstils un aksesuāros apzeltīts metāls. Tekstilam ir vairākas toņu nokrāsas. Tas var būt gaiši dzeltens, zeltaini brūns un citos toņos ar vieglu metālisku spīdumu.

Viena no iespējām, kā iegūt zeltainu guļamistabas interjeru neizmantojot metālu, ir tekstila izstrādājumi, kā, piemēram, mēbeļu polsterējumi, zelta krāsas aizkari, paklāji, dekoratīvie spilventiņi un gultas veļa. Interjeru var paspilgtināt ar glezniņām, bildēm vai spoguli apzeltītā rāmī.

guļamistaba zeltainos toņosguļamistaba zeltainos toņos

Ja Tev šis raksts bija interesants un noderīgs, padalies ar citiem, nospiežot „Ieteikt Draugiem”.

Uz tikšanos jaunā rakstā,

Andra

Ikdienā mans darbs ir ar klientiem no Latvijas un ārpus tās, strādājot pie lielākiem un mazākiem interjera projektiem, sākot no mēbeļu risinājumiem līdz pilnam vai daļējam interjera projektam mājai vai dzīvoklim.

Leave a Reply

Current day month ye@r *