Skip to content

Iedvesmai: interjera dizains 40 kvadrātmetru mazam dzīvoklim


interjera dizains dzīvoklim

Dzīvokļa dizaina autore ir spānijas izcelsmes arhitekte Susana Sendin. Plānojums šim dzīvoklim nav parocīgs, jo tam ir tikai viens logs. Šādos gadījumos parasti iesaka atteikties no slēgta telpas zonējuma vispār. Tomēr dizainere paklausīja klientes lūgumam, plānot dzīvokli ar izolētu guļamistabu. Manuprāt, Susanai darbs ir izdevies lieliski. Kā atzina pati dizaina autore, tas ir ne tikai lakonisks un mūsdienīgs, bet arī ekonomisks.

 

Interjera dizains – vienkāršs un pārdomāts

Pie paša loga, kur visvairāk dienas gaismas, iekārtota plaša viesistaba. Aiz tās uz priekšu izvietota bāra lete, kas kalpo kā ēdamzona, un virtuve. Pa kreisi no virtuves ir guļamistaba, kas atdalīta no kopējās telpas ar bīdāmu stikla starpsienu, tā radot iespēju dienas gaismai iespīdēt arī guļamistabā. Savukārt pa labi- vannas istaba apvienota ar tualeti.

zoom (nospied uz bildes, lai palielinātu)

dzīvokļa plānojums

Viesistabas dizains

Viesistabā virs stūra dīvāna pie sienas ir 3 daļās sadalīta bilde, kurā ir ievērota konkrēta tematika- koku zari. Bilde pārdomāti ir pieskaņota zariem, kas attēloti uz bīdāmās starpsienas, kura nodala virtuvi un guļamistabu.

interjera dizains dzīvoklim

Lielisks risinājums mazai telpai ir izvelkami un sabīdāmi galdiņi, kas atrodas blakus dīvānam. Ar šādu risinājumu ikdienā var ieekonomēt vietu, savukārt uzņemot viesus, var iegūt vairāk vietas dzērienu un uzkodu servēšanai.

sabīdāmi galdiņi     viesistaba dzīvoklī

Interjera dizains dzīvoklī ir iekārtots lakoniski, minimālisma stilā. Dizaina autore atzina, ka puse mēbeļu ir no IKEA un tas ir devis iespēju dzīvokli iekārtot gaumīgi un tai pašā laikā ekonomiski.

Mazas virtuves dizains

Mazās virtuves iekārtojumam ir izmantots balts, glancēts materiāls apvienojumā ar salātzaļiem akcentiem, kas virtuvi padara dzīvīgu, vieglu un vizuāli plašāku. Ievērotas taisnas, lakoniskas formas. Augšējiem skapīšiem nav izmantoti rokturi, tie ir aizstāti ar pagarinātu fasādi (2 cm pārkari). Savukārt, apakšējiem skapīšiem izmantoti iefrēzējami rokturi. Tādā veidā ir saglabāts viegls, neuzkrītošs izskats.

bāra lete dzīvoklī    bāra lete dzīvoklī

Guļamistabas dizains

Guļamistaba ir izdevusies kompakta un funkcionāla. Arī šeit Susana iebūvētajam skapim izmantojusi baltu glancētu materiālu. Un ne velti! Tas tiešām padara telpu vieglu un vizuāli plašāku. Bīdāmajai starpsienai izmantots stikls ar zaru elementiem, kas no guļamistabas puses izskatās, kā logs, aiz kura krīt ēnas no koku zariem.

bīdāmās starpsienas dzīvoklim    guļamistaba dzīvoklī

Vannas istabas dizains

Vannas istaba dzīvoklī ir salīdzinoši plaša. Iekārtota lakoniskā stilā, saskaņojot ar pārējo dzīvokļa interjeru. Mazā dzīvoklī vienots interjera stils ir svarīgs moments, jo tas rada sajūtu par vienu lielu telpu. Plašuma un viegluma sajūtu rada arī dušas stikla siena un stikla plaukti.

vannas istaba mazā dzīvoklī    vannas istaba dzīvoklī

Likās iedvesmojoši? Atradi sev ko interesantu vai noderīgu? Padalies ar citiem izmantojot “Draugiem Ieteikt”!

Uz tikšanos jaunā rakstā,

Andra

Ikdienā mans darbs ir ar klientiem no Latvijas un ārpus tās, strādājot pie lielākiem un mazākiem interjera projektiem, sākot no mēbeļu risinājumiem līdz pilnam vai daļējam interjera projektam mājai vai dzīvoklim.

Leave a Reply

Current day month ye@r *