Skip to content

Iebūvēts skapis, kas atbilst tavām vajadzībām un ieradumiem


iebūvēts skapis

Nav sastopami divi pilnīgi vienādi cilvēki, tā arī nav divi autentiski iebūvētie skapji. Tie mēdz būt līdzīgi, bet pēc lielumiem un individuālām vajadzībām tie atšķiras.

Tā kā nav divu vienādu personu, kam ir vienāds dzīvesveids, skapju iekšējais pildījums mēdz atšķirties pēc mantu daudzuma un ieradumiem.

Tāpēc pirms sāc plānot skapja pildījumu, pievērs uzmanību tā saturam un katra mājinieka vajadzībām izejot no ieradumiem. Turpinājumā parunāsim, par to, kas ir jāņem vērā plānojot skapi sievietēm, vīriešiem un bērniem.

Sākumā ir jāapzinās, kam tev ir nepieciešams iebūvēts skapis. Tiklīdz tu zināsi, kas tev skapī būs jāuzglabā, tev būs vieglāk saprast, kā plānot plauktu izvietojumu atbilstoši katra ieradumiem. Kā izsenis zināms, ieradumiem ir liels spēks.

Iebūvēts skapis sievietei

iebūvēts skapis

Sievietei iebūvētais skapis vai tā daļa ir jāpakārto savām vajadzībām. Jāņem vērā drēbju daudzums. Tās jāiedala lokāmajās drēbēs un pakaramajās. Kur atradīsies mēteļi? Tie ir gari vai īsi? Tāpat ir jāņem vērā apavu daudzums, somas un aksesuāri. Katrai šai lietai ir jāatrod vieta skapī.

Neaizmirsti par personīgajām mantām, kas neattiecas uz drēbēm. Kur glabāsi tās? Pārdomā visu sīki un smalki. Vislabāk sastādi mantu sarakstu un atzīmē, kur katra no tām tiks uzglabāta. Tā tu izvairīsies no nepatīkamiem pārsteigumiem un frāzes: “Vai, par to es pa visam piemirsu!”

Labas idejas

  • Izvelkams kaklasaites turētājs sievietes skapī var kalpot kā garu kaklarotu uzglabātājs. Tās būs pārredzamas un nesamezglosies, kā tas parasti notiek rotu lādītēs. Var apsvērt domu par vienu seklāku atvilkni ar izklātu samta apakšu, kur ērti un parocīgi var uzglabāt auskarus un rokassprādzes.
  • Seklas atvilktnes ir labs risinājums delikātas veļas uzglabāšanai, bet neaizmirsti par dziļākām atvilktnēm, kas labi noder zeķēm un salokāmām drēbēm.
  • Izmanto kastītes un drēbju maisus. Nofotografē mantas un uzlīmē bildes uz kastēm un drēbju maisiem, tā tu vienmēr saglabāsi kārtību un varēsi visu viegli un ātri atrast.

zoom (nospied uz bildes, lai palielinātu)

iebūvētie skapjiiebūvētais skapisiebūvētais skapisiebūvēts skapisiebūvētie skapjiiebūvētais skapis

Iebūvētais skapis vīrietim

Lai vīrietis būtu labi ģērbts, viņam ir nepieciešams labi saplānots drēbju skapis. Ir jāatvēl pakaramā daļa uzvalkiem, krekliem un biksēm. Sporta tērps, džemperi, maikas un šorti, tos var salocīt un izvietot plauktos vai izvelkamos grozos. Skapja lejasdaļu vēlams ieplānot apavu plauktiem.

Labas idejas

  • Kaklasaites un jostas var uzglabāt atviktnēs ar atdalītāju.
  • Ja vietas ir maz, tad var izmantot izvelkamu kaklasaišu turētāju un jostas uzāķēt uz pakaramā.

zoom (nospied uz bildes, lai palielinātu)

iebūvētie skapjiiebūvētais skapisiebūvētie skapjiiebūvētais skapisiebūvēts skapis drēbēm

Iebūvēts skapis bērniem

Tā kā bērni aug ļoti ātri un viņu vajadzības, izmēri regulāri mainās, vislabākais variants, ir pasūtīt skapi ar regulējamiem plauktu augstumiem. Šāds skapis derēs kā zīdainim, tā pusaudzim. Svarīgi ir ieplānot pietiekami daudz plauktu, atvilktņu, izvelkamu grozu, lai katrai lietai būtu sava vieta. Tā tu varēsi bērnam ieaudzināt kārtību jau no mazām dienām.

Ja skapis jums ģimenē ir kopīgs, tad ļoti svarīgi, lai šajā skapī būtu vieta, kur glabājas tikai bērna mantas. Bērnam ir jāzina, ka tā ir viņa privātā zona, bet tajā paša laikā, jābūt zināšanām, ka visām mantām ir sava vieta.

iebūvēts skapis bērniemiebūvētie skapji bērniem

Šī tēma ir plaša, tāpēc šis nav vienīgais raksts par iebūvējamiem skapjiem. Skapja dizains un praktiskā puse iet roku rokā. Šodien mēs runājām par praktisko pusi, bet seko līdz bloga informācijai, jo drīzumā apskatīsim idejas un risinājumus skapja pildījuma un bīdāmo durvju dizainam.

Uz tikšanos jaunā rakstā,

Andra

Ikdienā mans darbs ir ar klientiem no Latvijas un ārpus tās, strādājot pie lielākiem un mazākiem interjera projektiem, sākot no mēbeļu risinājumiem līdz pilnam vai daļējam interjera projektam mājai vai dzīvoklim.

One Comment

  1. Kristīne says:

    Labdien, mani interesētu idejas iebūvētam sienas skapim 13 gadīgam puisim. Bīdāmās sistēmas spoguļ.

Leave a Reply

Current day month ye@r *