Skip to content

Funkcionāls interjera dizains: 7 punkti, kurus vērts ievērot


interjera dizains

Liela daļa cilvēku, plānojot pārvērtības mājoklī, sāk ar attiecīgo krāsu toņu izvēli un apdares materiāliem. Speciālisti iesaka sākt ar telpas plānošanu pa zonām vispirms un visu pārējo atstāt vēlākam. Ja telpas tiek pareizi saplānotas sākumā, vēlāk var iegūt vairāk brīvas vietas un izveidot funcionālu interjera dizainu, piemērotu katram ģimenes loceklim.

Turpinājumā apskatīsim 7 vienkāršus punktus pēc kā vadīties, plānojot telpas zonējumu atbilstoši dzīvesveidam. Šie ieteikumi darbojas kā lielās, tā arī mazās telpās.

1. Telpas zonējums ņemot vērā katra mājinieka individuālās prasības

Vispirms sāc ar saraksta sastādīšanu mazākiem un lielākiem telpas zonējumiem, kas ir nepieciešmi. Pēc tam, katram sadalījumam pieraksti klāt nepieciešamos izmērus metros un centimetros. Ja telpas ir plašākas, izmanto aprēķinus kvadrātmetros.

Piedomā pie tā, kādi ir mēbeļu izmēri un, cik cilvēki kopā dzīvojiet. Izmēri mēbeles un aprēķini attālumus starp tām. Piemēram, starp virtuves darba virsmu un ēdamgaldu ir jābūt vismaz 1-1,5 m, lai mājiniekiem būtu ērti pārvietoties un sēžot pie galda viens otram netraucētu.

zoom (nospied uz bildes, lai palielinātu)

interjera dizains virtuveivirtuve

2. Nosaki, kurām zonām- telpām ir jāatrodas blakus

Kad nepieciešamie izmēri ir aprēķināti, ir jānosaka, kurām telpām, zonām ir jāatrodas blakus. Piemēram, ēdamgaldam vislabāk atrasties virtuves tuvumā vai virtuvē. Tālāk var vadīties pēc katra ieraduma. Ēdamgalda tuvumā var ierīkot ērtu sēdvietu, savukārt dīvāna tuvumā var būt bērna spēļu laukums vai neliela darba zona. Tas, protams, atkarīgs no katra ikdienas ieradumiem.

interjera dizains zonāsinterjera dizains zonās

3. Kādas prasības uzstāda pati telpa

Mājas labiekārtošana vai tas būtu kosmētiskais remonts vai pārbūve, prasa enerģiju un plānošanu, kur jāņem vērā logu, durvju, elektrības izvadu, starpsienu, kolonnu un citu sienu izbīdījumu atrašanās vieta. Jānovērtē kas ir konstants, nemainīgs un ko var pārplānot, nojaukt vai pārbūvēt.

telpas zonējums, plānošanavirtuve

4. Kur ir santehnikas, gāzes un ūdens līnijas

Virtuves, vannas istabas, bāri un citas telpas, kuras ir nepieciešams apgādāt ar kanalizācijas un ūdens līnijām, ir jāieplāno pēc iespējas tuvāk šiem izvadiem. Tādā veidā samazinot papildus izmaksas par līniju pārvilkšanu.

virtuvevirtuve

5. Kādas ir plānošanas iespējas

Jau iepriekš zinot, kurā vietā atradīsies virtuve, jāizplāno tās izkārtojums vadoties pēc telpas izmēriem. Vai izkārtojums būs taisnā līnijā gar sienu, stūra veida virtuve vai apvienota ar viesistabu. Izejot no pieņemtā lēmuma, jāizplāno vieta ēdamzonai. Tas var būt atsevišķi novietots ēdamgalds, vai lete.

telpas zonējums - plānošanatelpas zonējums virtuve ar viesistabu

6. Publiskās un privātās telpas

Domājot par publiskajām un privātajām zonām jāizlemj, kādas tās būs- pilnībā vai daļēji slēgtas. Piemēram, guļamistaba ir privāta telpa, kura būtu jāiekārto mājokļa tālākajā un klusākajā zonā. Turpretī virtuve ir atklāta un publiska telpa. Pajautā sev, kādu vēlaties redzēt virtuves zonu. Caurstaigājamu, vai tomēr nodalītu?

telpas zonējums virtuve un viesistabainterjera dizains - plānošana

7. Uzskicē pamatideju

Internetā var atrast dažādas sarežģītības pakāpes programmas, kas ļauj uzzīmēt reālo telpas izkārtojumu un aplūkot to 3D formātā. Tas ir lieliski, jo ļauj iztēloties izmaiņas vēl pirms tās ir ieviestas dzīvē. Lūk viena no šādām programmām: Google SketchUp.

Uz tikšanos jaunā rakstā,

Andra

Ikdienā mans darbs ir ar klientiem no Latvijas un ārpus tās, strādājot pie lielākiem un mazākiem interjera projektiem, sākot no mēbeļu risinājumiem līdz pilnam vai daļējam interjera projektam mājai vai dzīvoklim.

One Comment

 1. Māris Līdaks says:

  Labdien,
  Jūsu kontaktu atradu http://www.telpudizains.lv Man ir radusies nepieciešamība izveidot 3D fromātā palielu ēku ar noteiktu telpu izkātijumu un interjera veidošani. Man šīs idejas ir jau uzskicētas un zinu konkrēti ko gribu, bet ir nepeiciešamība pēc labas 3D formāta programmas, kas ļautu pilnībā realizēt iecerēto. Jūs pieminējāt ka laba programma ir SketchUP, to aprakstu psakatījos un šķiet, ka daļu no savām iecerēmvarētu realizēt, bet man nav pietiekamas informācijas vai varu arī pielietot interjera veidošanai. Sakarā ar to vēlētos uzzināt vai man būtu iepēja ar Jums tiekoties pakonsultēties par kādas programmas labāku pielietojumu.
  Padies, ja atbidēsiet.
  Ar cieņu
  Māris Līdaks

Leave a Reply

Current day month ye@r *