Skip to content

Piesātināta saules dzeltenā krāsa interjerā


dzeltenā krāsa interjerā

Tāpat kā jebkurai citai krāsai, arī dzeltenajai ir vairāki toņi sākot no gaišā uz tumšo, no blāvā uz košo. Šodien mazliet parunāsim par saules dzelteno pieskārienu interjerā.

Manuprāt, vairums cilvēku piekritīs, ka dzeltenā krāsa rada pozitīvas asociācijas- vasara, saule, koši zilas debesis, silts un patīkams laiks. Tiesa der atcerēties, ka pārlieku liela uzturēšanās saulē var kaitēt veselībai, tāpat pārmērīga dzeltenā toņa izmantošana mājokļa dekorēšanai var beigties ar fiasko. Te lieti noderēs zināšanas un idejas, kā un ko pareizi kombinēt.

 

 

Dzeltens un Balts

Tā ir klasika. Šīs divas krāsas rada vieglu un gaišu toņu salikumu, kas var tik papildināts ar izteiksmīgiem akcentiem zaļā, brūnā, sarkanā un orandžā kombinācijā, atkarībā no krāsu pieskaņas. Dzelteno toni var pārot ar citiem neitrāliem toņiem, kā, piemēram, melns. Bet, jāatceras, ka šīs pārinieks var atņemt vai pieklusināt istabā saulaino noskaņu.

dzeltenā krāsa interjerā dzeltenā krāsadzeltenā krāsa interjerā

Dzeltens kombinācijā ar košām krāsām

Tādas krāsas kā sarkans, orandžs, zaļš, zils un purpura lieliski saskan ar saules dzelteno. Tos var izmantot kā izteiksmīgus vai kā fona akcentus. Svarīgi pievērst uzmanību krāsu skalai izvēloties saderību saules dzeltenajam. Abas krāsas nepieciešams novietot blakus un salīdzināt vai tās pēc toņu nokrāsas ir saskanīgas. Jo dzeltenie tā arī sarkanie, zaļie un citi krāsu toņi var būt gan silti, gan vēsi. Siltie toņi saskan ar siltiem, vēsi iet pārī ar vēsiem.

dzeltens interjers viesistabaidzeltens interjers viesistabai

Saulaini dzeltenie toņi

Dažas dzeltenās nokrāsas ir vairāk saulainas, citas mazāk. Drosmīgas krāsu kombinācijas ne vienmēr veicina telpā saulainumu. Piemēram, sinepju nokrāsas toņi nesaistās ar sauli, tieši otrādi, rada rudenīgas un apmākušas dienas noskaņu. Zila, pelēka un purpura nokrāsas ir vēsas, savukārt dzeltena, sarkana un orandža ir siltas un to pamattonis ir līdzīgs ar dzelteno-saulains. Tāpēc izvēlies krāsu salikumus uzmanīgi, izvērtējot to, kādu efektu gribi panākt. Saulainu un vasarīgu istabas iekārtojumu var iegūt kombinējot baltos un siltos toņus vai drosmīgu un akcentētu dizainu, izmantojot kontrastkrāsas- zilu, zaļu, purpura, melnu, pelēku.

dzeltens interjers viesistabāinterjera krāsas viesistabaiinterjera krāsas viesistabai

Labu rezultātu var panākt pielietojot dzelteno dažādos aksesuāros. Piemēram, dekoratīvie spilveni, lampu abažūri, gleznas, aizskari, grīdas paklāji utt. Arī ziedu pušķis kā mazs saules stariņš var atdzīvināt dzīvojamo telpu.

dzeltens interjers telpaidzeltena krāsa interjerādzeltens interjers bērnistabaidzeltens interjers virtuveidzeltenā krāsa interjerā dzeltens interjers guļamistabai

Dzeltenās krāsas psiholoģiskās īpašības

Dzeltenais tonis raisa pozītīvismu, prieku, radošumu. Tā sasilda un ir visnotaļ jautra krāsa. Atceries savas izjūtas, kad drūmā dienā uzspīd saule. Mēs jūtamies labi un tieši tāpat vēlamies justies katru dienu.

Saules dzeltenā krāsa pati par sevi ir dominējoša. Der atcerēties, ka pārlieku liels tās daudzums kā piemēram sienas koši dzeltenā var radīt pretēju efektu, piemēram, trauksmes sajūtu vai depresīvu noskaņojumu. Iesakam sienai par pamatu ņemt krēmkrāsu vai kādu citu maigi gaišu toni un dekorēt to izmantojot vinila uzlīmes dzeltenā krāsā.

vinila uzlīmes dzeltenasvinila uzlīmes dzeltenas

Ieteikums

Dodoties uz veikalu un izdarot gala izvēli par konkrēto toni, paturi prātā, ka izklājot to uz sienas rezultātā tas būs tumšāks kā paletē. Tāpēc izvēlies vismaz vienu toni gaišāku.

Nebaidies mazliet paspēlēties ar krāsām, bet atceries, ka viss labais ir ar mēru.

Uz tikšanos jaunā rakstā,

Armands & Andra

Ikdienā mans darbs ir ar klientiem no Latvijas un ārpus tās, strādājot pie lielākiem un mazākiem interjera projektiem, sākot no mēbeļu risinājumiem līdz pilnam vai daļējam interjera projektam mājai vai dzīvoklim.

Leave a Reply

Current day month ye@r *