Skip to content

Dizaina idejas, kā apvienot lodžiju ar dzīvojamām telpām (Video)


apvienot lodžiju

Ar šo jautājumu saskaras liela daļa cilvēku, kuri dzīvo padomju laika dzīvokļos. Kā iegūt vairāk platības?

Mūsdienās daudziem nav sveši studio tipa dzīvokļi, kur viesistaba ir apvienota ar virtuvi, bet ir vēl kāda iespēja- apvienot lodžiju ar viesistabu, guļamistabu vai virtuvi.

Lielākoties šī dzīvokļa telpa kalpo kā noliktava, nepievēršot uzmanību tam, ka apvienojot ložiju var iegūt papildus telpu darba istabai, atpūtas vietai vai ēdamzonai. Tāpēc šajā rakstā apskatīsim risinājumus un idejas, kā veiksmīgi lodžiju pārvērst par funkcionālu dzīvokļa daļu.

Pirms sākam apskatīt dizaina idejas un risinājumus, gribu uzsvērt, ka apvienošana nav vienkāršs process. Tev būs jāiegūst parakstīta atļauja, ka tu drīksti veikt plānotās izmaiņas. Ir jāņem vērā, ka šis darbs ir atbildīgs un nopietns, jo ir saistīts ar mājas pārbūvi. To nedrīkst veikt pašrocīgi. Ir jāzina, kāda ir siena, kas savieno telpu ar lodžiju un vai to vispār drīkst pakļaut plānotajām izmaiņām? Tāpēc tev būs nepieciešama speciālistu palīdzība.

 

Apvienot lodžiju ar virtuvi

Šis ir ļoti labs risinājums, ja virtuve ir maza. Lielākoties, padomju laikā celtajās daudzīvokļu mājās virtuves ir mazas. Apvienojot lodžiju ar virtuvi, var iegūt brīvu vietu, kur ērti izvietot ēdamzonu vai atpūtas stūrīti.

Šajās bildēs tu vari redzēt piemēru, kad nav dota atļauja sienu nojaukt pilnībā, jo tā ir nesošā. Kaut arī visa siena nav nojaukta, iegūtā platība ir veiksmīgi izmantota. Kur agrāk bija logs un balkona durvis, tagad atrodas darba virsma un ēdamgalds, veidots pēc bāra letes principa. Vienkārša, bet, manuprāt, ļoti laba un funkcionāla ideja.

zoom  (nospied uz bildes, lai palielinātu)

viesistaba apvienota ar lodžijulodžijas apvienošana ar virtuviapvienot lodžiju ar virtuvilodzijas-apvienosana-4

Pēc šāda paša principa var paplašināt guļamistabas platību. Pirmajā bildē var redzēt pilnībā nojauktu sienu, otrajā daļēji, kad saglabāta ir nesošā siena. Iegūta ir papildus telpa atpūtai un darba vietai.

guļamistaba apvienota ar lodžijulodžija ar guļamistabu

Pievērs uzmanību

Plānojot apvienošanu ir jārēķinās ar to, ka būs nepieciešama lodžijas siltināšana (ārsienas, grīdas un griestu), kā arī hermētiski jānoslēdz, lai nerastos nepatīkami pārsteigumi lietus un sniega laikā.

Tā kā lodžijai nav pievienota centrālā apkures sistēma, tad speciālisti iesaka izmantot apsildāmo grīdu, lai nerastos telpā siltuma zudumi.

Lodžija, kā mini darba istaba

Labai darba vietai nepieciešamas trīs lietas: dabīgs apgaismojums, ērts darba galds un ergonomisks krēsls. Ideālā variantā, ja darba zona ir izolēta no pārējās mājas daļas. Lodžijas apvienošana ar viesistabu vai guļamistabu sniedz šādu iespēju un realizē visas prasības, tai skaitā izolētu darba vietu.

Kā lielu plusu var minēt logus, kas sniedz iespēju regulāri vēdināt telpu. Tomēr, lai saulainā laikā, dienas gaisma nebūtu traucēklis, iesaku tev logiem izmantot žalūzijas.

zoom (nospied uz bildes, lai palielinātu)

lodžijas apvienošana ar istabulodžijas apvienošana ar viesistabu
apvienot lodžiju ar istabudarba istaba ar lodžijudarba istaba ar lodžijudarba istaba ar lodžiju

Šis video ir 3 minūtes garš un parāda reālu dzīvokļa interjeru pēc pārbūves. Tas ir vienistabas dzīvoklis kādā Krievijas pilsētā, kas pēc īpaša pasūtījuma, ir iekārtots biznesa lēdijai. Atvēlētais projekta budžets bija 3,5 miljoni rubļu.

Veikta viesistabas apvienošana ar virtuvi un lodžijas apvienošana ar viesistabu. Lodžija iekārtota, kā darba istaba, savukārt guļamzonas atdalīšanai izmantotas bīdāmās starpsienas.

Ja tev vai taviem draugiem, paziņām ir personīga pieredze lodžijas apvienošanā, padalieties ar mums sniedzot komentāru zemāk vai atsūtot  bildes uz idejas@telpudizains.lv un mēs tās nopublicēsim tieši šeit! Katra ideja, ierosinājumi vai pieredze palīdzēs padarīt mūsu mājas labākas.

Uz tikšanos jaunā rakstā,

Andra

Ikdienā mans darbs ir ar klientiem no Latvijas un ārpus tās, strādājot pie lielākiem un mazākiem interjera projektiem, sākot no mēbeļu risinājumiem līdz pilnam vai daļējam interjera projektam mājai vai dzīvoklim.

Leave a Reply

Current day month ye@r *